Aktualności - Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu
URODZINOWA MAJÓWKA1 maja 2005 roku swoją działalność rozpoczął jedyny w Polsce Ośrodek, który pod swoją opieką ma najmłodszych i najstarszych mieszkańców miasta. Przypadająca w tym roku  rocznica  5. urodzin stała się okazją do zorganizowania  De-De-Powskiej Majówki.
Dziś DDP to 50 pracowników, którzy działają na rzecz 210 podopiecznych, w tym 50 seniorów, 102 osób chorych w miejscu zamieszkania oraz 58 dzieci. W ciągu tych 5 lat wykonaliśmy sporo pracy, nie zawsze było łatwo, możemy jednak pochwalić się kilkoma sukcesami. Niektóre z nich wypisaliśmy na chmurkach, którymi udekorowaliśmy ściany głównej sali, w której dodatkowo na „ mini-telebimie” można było oglądnąć pamiątkowe zdjęcia.

Na naszą Majówkę pomimo niezbyt sprzyjającej w tym dniu chłodnej i deszczowej aury  dotarło około 200 osób. Wśród przybyłych  mieliśmy okazję gościć przedstawicieli władz miasta wraz z Prezydentem P. Januszem Marszałkiem, Zastępcą Prezydenta P. Janem Korzeniowskim oraz Przewodniczącym Rady Miasta P. Piotrem Kućką. Swoją obecnością zaszczycili również naszą imprezę radni, kierownicy instytucji miejskich i powiatowych, przedstawiciele organizacji seniorskich  i innych stowarzyszeń, seniorzy oraz rodzice dzieci uczęszczających do naszego „żłobka”.

Ponieważ świętowaliśmy urodziny, nie zabrakło więc ogromnego urodzinowego tortu, a następnie wspólnego toastu i tradycyjnego odśpiewania „sto lat...”. Urodzinowy klimat stał się również okazją do podzielenia się refleksjami dotyczącymi naszej placówki oraz składania życzeń. Usłyszeliśmy wiele ciepłych, życzliwych słów oraz na ręce dyrekcji otrzymaliśmy  mnóstwo  kwiatów. 
Krótki program artystyczny rozpoczęli przyjaciele z zespołu „Tęcza” z Brzeszcz. URODZINOWA MAJÓWKAPrzedstawili jak zwykle znakomity występ, za który zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Następnie seniorzy wraz z personelem przedstawili przygotowaną specjalnie z okazji naszego urodzinowego święta satyrę pt.„De-De-Powskie pranie, czyli  co u nas w trawie piszczy”. Dowcipny występ wywołał uśmiech na wielu twarzach naszych gości. Na zakończenie  zaplanowaliśmy magiczny pokaz zakładania oryginalnego kimono z kraju kwitnącej wiśni. Prezentację wykonała Pani Aleksandra, czym wzbudziła zainteresowanie zebranych.

Po części artystycznej uruchomiliśmy kuchnię i serwowaliśmy smakołyki z grilla, pyszną grochówkę i ciasta. Seniorzy mieli zapewnioną obsługę przez wolontariuszy. Nasi goście bawili się również na zabawie tanecznej przy zespole muzycznym.
Podczas trwania  Majówki  można było obejrzeć wystawę prac plastycznych uczestników naszego Ośrodka, zwiedzić żłobek i zapisać dzieci na nowy rok opiekuńczy oraz skorzystać z poradnictwa centrum informacyjno - doradczego dla seniorów.
Rodzice mieli możliwość pozostawienia dzieci pod opieką żłobkowych niań, które przygotowały ciekawe zajęcia.

Nasze spotkanie nie byłoby tak uroczyste gdyby nie pomoc otrzymana od ludzi i firm dobrej woli. Dziękujemy serdecznie wszystkim sponsorom i darczyńcom, dzięki którym mogliśmy zorganizować naszą Majówkę, wolontariuszom z Miejskiego Gimnazjum Nr 4 w Oświęcimiu oraz  Maltańskiej Służbie Medycznej za wsparcie.

Miło było gościć tylu przyjaciół i sympatyków w naszych progach podczas wspólnego świętowania!
Sponsorzy:


Zakład Przedsiębiorstwa Mięsnego Ubojnia, Stanisław Krawczyk  Poręba Wielka
Pan Jerzy Brożek "Polar-Bris" Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Będzin
Zakłady Przemysłu Cukierniczego Skawa SA Wadowice
Pan Michał Ogorzały "EKOLAND" Sp.zo.o Tychy
Pan Daniel Wawro Piekarnia Cukiernia Hurt-Detal Spółka Jawna Kęty
Pan Adam Rąba Zakład Rozbioru Drobiu ''Rąba''  Oświęcim
Pan Adam Klęczar >>AKSAM<<  Osiek k/Oświęcimia
''ART-MLECZ'' Sp.j. J Okoczuk, J.Okoczuk  Chrzanów
Pan Jakub Porwit Hurtownia Warzyw i Owoców ''Tropikana''   Oświęcim
Pan Robert Tyran Murarstwo Piekarstwo oraz Doradztwo Budowlane  Polanka Wielka
bip Oswiecim
©2018 Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu