Aktualności - Stowarzyszenie "POKOLENIA"

Stowarzyszenie „Pokolenia” przy Dziennym Domu Pomocy w Oświęcimiu zaprasza oświęcimskich seniorów do nowo utworzonego Międzypokoleniowego Klubu Samopomocy.

Projekt powstał z myślą o integracji dwóch pokoleń: dziadków i wnuków i zakłada współpracę międzypokoleniową pomiędzy młodzieżą, a osobami starszymi. Naszym celem jest przełamanie stereotypów międzypokoleniowych, aktywizacja oświęcimskich seniorów oraz pobudzenie aktywności, kreatywności i twórczości wśród uczestników klubu.

W ramach funkcjonowania ośrodka wsparcia zaproponujemy mieszkańcom miasta Oświęcim różnorodne międzypokoleniowe bloki tematyczne:

- integracyjne, w tym wspólne przygotowanie prażonych i wycieczka nad jezioro Chechło;

- wymiany umiejętności m.in. w zakresie kulinariów, multimediów, twórczości, informatyki;

- edukacyjne w zakresie regionu i obrzędów tradycyjnych, w tym zwiedzanie zabytków Oświęcimia, opracowanie strojów regionalnych oraz przygotowanie zabawy andrzejkowej;

- artystyczne, czyli spotkania ze sztuką i kulturą, w tym wykonywanie ozdób świątecznych i udział w projekcji filmu 3D.

Przez cały okres trwania projektu uczestnicy będą mogli korzystać z kącika prasowego z ciekawymi pozycjami czytelniczymi, gier i zabaw stolikowych, poradnictwa w zakresie uprawnień i możliwości seniorów oraz kawiarenki z drobnym poczęstunkiem.

Nasz ośrodek będzie pełnić funkcję klubu seniora w integracji z młodzieżą. Siedziba klubu mieści się w budynku Dziennego Domu Pomocy, przy ul. Czecha 8. Do dyspozycji uczestników sale do zajęć twórczych, pracownia komputerowa, sala gimnastyczna, sala świetlicowa, kuchenka z poczęstunkiem oraz ogród.

Uczestnictwo w klubie jest bezpłatne.

 

Ośrodek czynny jest w każdy poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. 15.00-19.00.

Startujemy już w najbliższy poniedziałek- 3 września!

Więcej informacji pod nr tel. 33/841-17-81 do godz. 15.00 lub kom. 790-287-967 w godzinach otwarcia klubu.

 

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Gminy Miasto Oświęcim.

bip Oswiecim
©2018 Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu