Aktualności - Małe Dzieci

ra   Z okazji święta św. Floriana, który obchodzone jest 4.maja w sekcji małych dzieci obchodziliśmy Tydzień Strażaka. Prawie każdy maluch chciałby zostać choć na chwilkę dzielnym strażakiem. Podczas zajęć w minionym tygodniu dzieci poznawały zawód strażaka, wykonały twórcze strażackie wozy, obejrzały przygody odważnego Strażaka Sama oraz utworzyły wielki wóz strażacki, by uratować z pożaru misie. Nie zabrakło także pląsów i zabaw wzmacniających kondycję małych strażaków.

Odwiedzili nas także strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu. Ta wizyta okazała się niemałą niespodzianką dla najmłodszych.rb Dzieci zobaczyły jak wygląda strój bojowy, w którym strażak wyrusza na akcję ratunkową, mogły z bliska obejrzeć i dotknąć, a nawet przymierzyć hełm strażaka.
Każde z dzieci mogło spróbować swoich sił w „gaszeniu pożaru" trzymając wąż strażacki w rączkach i pozując do zdjęcia. Wielką frajdą okazało się włączenie syreny specjalnie dla najmłodszych.

rcDzieci w podziękowaniu wręczyły gościom laurkę, wspólną pracę rysunkową pt.: „Strażak i jego wóz strażacki" na tle kolorowych rączek naszych milusińskich. To była wspaniała strażacka przygoda dla naszych maluchów!

bip Oswiecim
©2018 Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu