Aktualności - Małe Dzieci
DZIEŃ STRAŻAKAKażdy będąc dzieckiem chociaż przez chwilę marzył, aby zostać strażakiem. To marzenia wszystkich dzieciaków, które na widok wozu strażackiego patrzą szeroko otwartymi oczami.
1 lipca w Sekcji MD odbyło się spotkanie ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, którzy chętnie opowiadali o swojej pracy. Wśród atrakcji przygotowanych dla dzieci nie mogło zabraknąć prawdziwego wozu strażackiego, a ku zdziwieniu wszystkich pojawiły się nawet dwa. Nasi mali marzyciele  mogli dokładnie pooglądać cały specjalistyczny ekwipunek ukryty w wielkich czerwonych samochodach. Strażacy chętnie objaśniali, co do czego służy i pokazywali każdą rzecz z bliska, która była obiektem zainteresowała. Nie brakowało również chętnych, aby zasiąść za kierownicą wozów strażackich oraz przymierzyć hełm. dzień strażaka Na koniec strażacy przygotowali niesamowitą atrakcję. Dzieci miały okazję obejrzeć pokaz tryskającej wody z węża wielkiego strażackiego  samochodu. Trzeba przyznać, że trawnik ogrodu DDP został dość dokładnie podlany, ale dzieciaki były pod wielkim wrażeniem.
Wspólne pożegnalne zdjęcie oraz gromkie brawa były zwieńczeniem tego niesamowitego dnia.

Składamy jeszcze raz gorące podziękowania Komendatowi oraz strażakom z Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu  za pomoc, zaangażowanie i otwarte serca na marzenia dzieci, na których twarzach pojawił się magiczny uśmiech.
bip Oswiecim
©2018 Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu