Aktualności - Małe Dzieci
Zielony Dzień 23.04.2009r. w Sekcji Opieki nad Małymi Dziećmi  zorganizowano  ZIELONY DZIEŃ, któremu przyświecało hasło: „DZIECKO-PRZYJACIELEM NATURY”.
Zielone włosy, zielone butki, całe zielone były......... Nie, nie ufoludki, a dzieci z grupy Stokrotek i Różyczek. Rodzice jak zwykle odpowiedzieli na odzew opiekunek i postarali się, aby ich pociechy miały choćby maleńki zielony akcent w swoim ubranku.
Zielony Dzień
W tym dniu nie tylko rzucały się w oczy stroje, ale także fantazyjnie przystrojone gałązkami i motylami sale zabaw. Dzieci były zachwycone tańcząc i skacząc przy dźwiękach z płyty: „Królestwo zielonej polany”.
Hasło przewodnie znalazło swoje odzwierciedlenie także w pracach wykonywanych przez dzieci, które wyklejały EKOLUDKA zielonymi listkami oraz wydzierankami z zielonego papieru. Próbowały również samodzielnie podlewać rzeżuszkę z domowego (żłobkowego) ogródka.

Zielony Dzień Na koniec „ciocie” opowiadały o potrzebie zachowania porządku wokół najbliższego otoczenia zaszczepiając w najmłodszym pokoleniu ekologiczne myślenie.

Nasze hasło miłe dzieci
nie rzucajcie wokół śmieci.
Ciągle dbajcie o przyrodę
to będziecie zdrowe, młode.
Sadźcie krzewy, sadźcie drzewa
to w nich ptaszek wam zaśpiewa.
Bo jak zniknie z ziemi las
to nie będzie także nas.
bip Oswiecim
©2018 Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu