Aktualności - Osoby Starsze
Senior w dzisiejszym świecie musi być czujny. Osoby starsze i samotne z uwagi na niesprawność i słabość wynikającą głównie z wieku są szczególnie narażone na niebezpieczeństwo stania się ofiarami przestępstw. Spotkanie z Komendantem Straży MiejskiejStosując się jednak do określonych wskazówek można w znacznym stopniu temu zapobiec i zwiększyć poczucie własnego bezpieczeństwa. W ramach działań profilaktycznych zaprosiliśmy Pana Piotra Ichniowskiego – Komendanta Straży Miejskiej w Oświęcimiu, żeby uzmysłowił osobom starszym na jakie niebezpieczeństwa mogą być narażeni oraz wyedukował ich  jak się przed nimi uchronić.

Pan Komendant zwrócił uwagę na podstawowe działania zwiększające bezpieczeństwo Seniorów, takie jak:  zamykanie drzwi wejściowych do mieszkań,  nie otwieranie domofonów nieznajomym  i roznosicielom ulotek oraz ograniczenie ilości gotówki jaką się nosi  przy sobie. Spotkanie z Komendantem Straży MiejskiejSeniorzy zostali również pouczeni o konieczności legitymowania pracowników spółdzielni mieszkaniowych, pogotowia gazowego itp, gdyż często przestępcy wykorzystują możliwość dostania się do mieszkań osób starszych w ten właśnie sposób i  informowania Straży Miejskiej w razie jakichkolwiek wątpliwości.
Spotkanie z Komendantem Straży Miejskiej Spotkanie to wzbudziło duże zainteresowanie wśród naszych Seniorów i mamy nadzieję, że wkrótce dojdzie do kolejnych prelekcji na temat bezpieczeństwa w domu i środowisku lokalnym. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych Rada Domu wręczyła naszemu gościowi drobny upominek, wykonany oczywiście w ramach terapii zajęciowej:)
bip Oswiecim
©2018 Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu