Aktualności - Osoby Starsze

DSCN0536Rozwijanie swoich umiejętności i zainteresowań jest dobrym sposobem na utrzymywanie aktywności naszego umysłu oraz miłe spędzanie czasu wolnego. Jakie są rodzaje hobby, czy nasi Seniorzy maja jakieś zainteresowania? Na te pytania szukaliśmy wspólnie odpowiedzi, rozmawiając o korzyściach wynikających z DSCN0537posiadania pasji (zbierania znaczków, monet, uprawiania sportu, gotowania itp.).

W naszym ośrodku mieliśmy w związku z tym wspaniałych gości, prawdziwych hobbystów - Pan Piotr Godzik- filatelista, pięknie opowiadał nam o swojej, prawie 40 - letniej pasji. Podziwialiśmy jego piękną kolekcję znaczków, podzielonych na kategorie: kwiaty, postacie historyczne, konie, kino i inne.

DSCN0552Drugi nasz gość - Pan Tadeusz Firczyk, zaprezentował nam unikatowe zdjęcia dokumentujące bogatą historię naszego miasta. Jednak nie tylko historia jest jego pasją, ale także numizmatyka. Seniorzy mieli również okazję zobaczyć kilka okolicznościowych monet i banknotów wydanych przez mennicę narodową. Oba spotkania bardzo zainteresowały naszych uczestników i były ciekawym urozmaiceniem całego tygodnia.

W czwartek odpoczywaliśmy aktywnie na ulubionych przez naszych uczestników Bulwarach nad Sołą. Oczywiście było kolorowo i bardzo wesoło, a pogoda jak zawsze okazała się dla nas łaskawa.

bip Oswiecim
©2018 Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu