Aktualności - Osoby Starsze

IMG 1873O podróżach kosmicznych marzy niejeden z nas, rzadko jednak marzenie to staje się rzeczywistością. Żeby zostać kosmonautą trzeba wykazać się nie lada wiedzą i kondycją, albo posiadać dwadzieścia milionów dolarów. Ot, żeby zwiedzić stację kosmiczną i poddać się działaniu siły bezwładności.

Seniorzy z DDP też zapragnęli popatrzeć na ziemię z innej perspektywy, dlatego postanowili wysłać swoje zdjęcie w kosmos na pokładzie pierwszego polskiego satelity. Wykonanie pamiątkowej fotografii poprzedzone było prelekcją na temat historii lotów kosmicznych i projektu Bite.plIMG 1881

Akcja, w której nasi seniorzy wzięli udział, zorganizowana została przez Spółdzielnię Socjalną „Fajna Sztuka” i Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk. Jej celem jest promocja wydarzenia, jakim jest wyniesienie na orbitę satelitów „LEM” i „HEWELIUSZ” - pierwszych satelitów skonstruowanych w pełni przez polskich naukowców. Satelity te będą fotografować niebo w celu pomiaru jasności kilkuset najjaśniejszych gwiazd Drogi Mlecznej. Wylot planowany jest na II kwartał tego roku.

Młodzieńcze marzenia wreszcie mogą się ziścić, dlatego też na pokładzie satelity nie mogło zabraknąć naszego de-de-powskiego zdjęcia.

bip Oswiecim
©2018 Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu