Aktualności - Osoby Starsze

artyści wszelacyDomek Artystów Wszelakich” to projekt Domu Pomocy Społecznej w Płazie mający na celu zmniejszenie stopnia wykluczenia społecznego osób niepełnosprawnych, wymiany doświadczeń, a przede wszystkim dobrą zabawę. W dniach 14 i 15 czerwca br. w ramach festiwalu spotkało się i dobrze bawiło wiele różnych organizacji i instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych.

artyści wszelacy 2De-De-Powscy seniorzy również mieli okazję uczestniczyć w festiwalu. W pierwszym dniu czynnie brali udział w warsztatach plastycznych, które odbywały się w DPS w Płazie, mieszczącym się w okazałym dworku z XVII w. Nasi uczestnicy wyplatali przedmioty z wikliny, uczestniczyli w bibułkarstwie, origami, decoupagu oraz warsztatach hafciarskich. Atrakcją tego dnia byli zaproszeni goście z TVN - aktorzy grający głównych bohaterów w serialu W 11, Anna Palka i Rafał Kopacz. W drugim dniu seniorzy występowali na scenie MOKSiR w Chrzanowie. Nasze “Koko” w przeddzień ważnego meczu EURO 2012 Polska-Czechy miało zagrzać narodową drużynę do boju. Występ został uhonorowany gromkimi brawami oraz okazałymi nagrodami. Wszyscy uczestnicy

artyści wszelacy 3

Festiwalu zostali docenieni zajmując równorzędne pierwsze miejsca – taki bowiem był „wynik” rywalizacji ogłoszony przez sympatyczną Panią Dyrektor DPS w Płazie Kazimierę Żmudzińską. W podziękowaniu za tak mile spędzony czas wręczyliśmy Pani Dyrektor prace wykonane na zajęciach arteterapii przez oświęcimskich seniorów.

 

bip Oswiecim
©2018 Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu