Aktualności - Osoby Starsze

GANOBIS_3

 Rada Miasta Oświęcim ogłosiła rok 2012 Rokiem Romana Mayzla.

W ramach obchodów wspomnianego roku 13 marca seniorzy z DDP mieli okazję uczestniczyć w interesującym spotkaniu z historią.

W tym dniu zagościł u nas Pan Mirosław Ganobis – pasjonat historii naszego grodu nad Sołą. Podczas spotkania przybliżył sylwetkę wspaniałej i zasłużonej postaci Romana Mayzla, który jako burmistrz oddał naszemu miastu i jego mieszkańcom niewątpliwe zasługi w dziedzinie społecznej i gospodarczej.


GANOBIS_2

 Na uznanie zasługuje ciekawy przekaz informacji, przystępny w zrozumieniu dla seniorów, bogaty w ciekawostki. Ponadto Pan Mirosław urozmaicił spotkanie możliwością zobaczenia fotografii i dotknięcia eksponatów z własnej kolekcji związanych z okresem kiedy żył i działaRoman Mayzel. Na zakończenie spotkania Seniorzy mieli okazję zobaczyć ciekawy film przedstawiający Oświęcim na starych widokówkach. Spotkanie osiągnęło zamierzony cel - przybliżyło postać i zasługi wspaniałego burmistrza, przyczyniło się również do podjęcia dyskusji i wymiany informacji na temat ciekawostek historycznychGANOBIS związanych z naszym miastem zapisanych w pamięci Seniorów.

ł 

 

bip Oswiecim
©2018 Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu