Aktualności - Osoby Starsze


Pomimo zimowej pory DSCN7161oraz niskiej temperatury 7 lutego grupa uczestników chętnie wybrała się do Muzeum Zamek w Oświęcimiu, by obejrzeć wystawę pt. "ROK 1945 - W WYZWOLONYM MIEŚCIE OŚWIĘCIM". Ekspozycja powstała z okazji rocznicy wyzwolenia Oświęcimia i przedstawia życie mieszkańców po 27 stycznia 1945 roku, czyli w wyzwolonym już mieście. Prezentowane materiały pochodzą ze zbiorów muzeum oraz osób prywatnych między innym znanego nam Pana Tadeusza Firczyka - ubiegłorocznego laureata statuetki Super Seniora. Materiały, dokumenty oraz zawarte w nich wspomnienia w połączeniu ze starymi fotografiami nakreślają odbiorcy kolekcji obraz Oświęcimia i mieszkańców od dnia wyzwolenia miasta w 1945 r.

Ukazany został codzienny trud przywracania powszedniego funkcjonowania grodu zniszczonego przez działania wojenne. Czas ten pamiętają nasi Seniorzy, był to okres ich dzieciństwa, choć przywołujący częściej smutne niż wesołe wspomnienia. Pomimo tego z zaciekawieniem oglądali wystawę doszukując się znanych im nazwisk i miejsc uchwyconych w tamtym czasie obiektywem aparatu.

Wyprawa na zamkowe wzgórze zakończyła się miłym akcentem, wspólnym wypiciem „KAWY DLA SENIORA” za symboliczną złotówkę w pięknej stylowej kawiarni „Sen Bony” mieszczącej się w podziemiach zamku.

 

DSCN7160 DSCN7164DSCN7171

bip Oswiecim
©2018 Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu