Aktualności - Osoby Starsze

 

dziadzio6

Najlepsze życzenia, uściski, słodkie muffinki i laurki trafiły w piątek (20 stycznia) do naszych ddpowskich Babć i Dziadków.

Babcia przytuli, odbierze z przedszkola i ugotuje pyszny obiad. Z dziadkiem można pograć w karty i w piłkę. No i oboje pozwalają na... to, czego nie można robić przy rodzicach.

Opiekunki postarały się aby ten dzień był szczególny, bo dziadkowie to przecież ważne osoby.

W dniu dzisiejszym do grona naszych Seniorów dołączyli nowi uczestnicy: Babcia Usia, Babcia Elka, Babcia Aneta, Dziadek Gienio i Dziadek Martek. To personel w ramach niespodzianki poprzebierał się za osoby starsze. Niejeden z uczestników dał się nabrać na ten żart.

dziadzio

Zaraz po śniadaniu dzieci z sekcji OS podzieliły się radością i dziecięcym entuzjazmem ze wszystkimi Babciami idziadzio1 Dziadkami, którzy zawsze czekają na miłość i uśmiech. Taki zastrzyk energii jest dla Seniorów lepszy od najlepszego lekarstwa. Pojawiły się łzy wzruszenia kiedy maluchy zaczęły śpiewać i deklamowały wierszyki.

Kolejną niespodzianką w tym dniu był koncert zespołu „Tęcza” z Brzeszcz. Specjalnie dla naszych Dziadków i Babć przygotowali wspaniały występ artystyczny i kartki z życzeniami. Kiedy dźwięki muzyki zamilkły do sali wbiegła wnusia Martusia, która szukała swojej Babci i Dziadka. Dla wszystkich w swoim kolorowym plecaku przyniosła piękne laurki i słodkie muffiny. Wszystkie występy zostały nagrodzone gorącymi oklaskami, a muffiny spałaszowane z aromatyczną kawą przy wspólnej zabawie „Moje drzewo genealogiczne”. Seniorzy z pomocą opiekunek odtwarzali historię swojego rodu. Zwyciężczynią została pani Emilka Wawro, która wymieniła swoich 18 wnuków i 24 prawnuków. Gratulujemy i życzymy jeszcze raz tyle :)

 

Wszystkim Babciom i Dziadkom w tym uroczystym dniu szczere i serdeczne życzenia długich lat życia, przepełnionych zdrowiem i szczęściem, pogody ducha, pomyślności i ludzkiej życzliwości, dni pełnych słońca i radości oraz wszystkiego, co najpiękniejsze i najmilsze w życiu życzą wszystkie ddpowskie wnuczki i wnukowie :)

 

dziadzio3

dziadzio5DSCN7022 dziadzio9 IMG_0008

dziadzio11dziadzio_8 DSCN6929

bip Oswiecim
©2018 Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu