Aktualności - Osoby Starsze

DSCF6455

 

Boże Narodzenie to swoiste misterium radości. W życiu każdego człowieka muszą być takie uroczyste chwile, dzięki którym stajemy się bardziej wrażliwi serdeczni, bliscy i potrzebni. Stół wigilijny i szopka gromadzą razem każdą rodzinę, bliskich, przyjaciół. Z Bożym Narodzeniem wiąże się szereg pięknych zwyczajów, jeden z nich - De-De-Powskie spotkanie wigilijne  wpisało się na stale w tradycję naszego domu. W dniu 22 grudnia br. seniorzy oraz zaproszeni goście zgromadzili się podczas uroczystości wigilijnej i składali sobie życzenia, łamali się opłatkiem oraz miło spędzili czas w świątecznej atmosferze. Swoją obecnością zaszczycili nas władze Miasta Oświęcim Pan Janusz Chwierut i Pani Maria Pędrak, przedstawiciele Rady Miasta Oświęcim oraz instytucji współpracujących z naszym domem, młodzież gimnazjalna i dzieci.

Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną w wykonaniu grupy teatralnej De-De-Pe. Późniejszą  część wigilii uświetnili śpiewem i wspólnym kolędowaniem „Ludzie z gór”. Wspólna modlitwa prowadzona przez Księdza nadała powagi spotkaniu i wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój,
Zanim zaczęliśmy spożywać świąteczne potrawy wraz z tradycyjnym opłatkiem wszyscy składali sobie  życzenia, które  wzruszały niejednokrotnie do łez. Tak więc w naszym Domu pięknej tradycji kolejny raz „stało się zadość”.

DSCF6572  DSCF6546  DSCF6490

bip Oswiecim
©2018 Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu