Aktualności - Osoby Starsze

Wycieczka_do_Pszczyny_1

 

Grupa seniorów z DDP w piękny dzionek 21 czerwca br. wybrała się na wycieczkę do pobliskiej Pszczyny, gdzie zwiedzali Muzeum Zamkowe. Pszczyński zamek to perła Górnego Śląska - miejsce gdzie czas się zatrzymał. Nasi seniorzy dzielnie zwiedzili liczne ekspozycje muzealne zajmujące wszystkie kondygnacje budowli.

 

Tym sposobem odbyli wspaniałą „wyprawę do innej epoki”. Zwiedzając zamek mieli okazję poczuć atmosferę cesarskich i książęcych apartamentów. Obecnie w zamku około 80% wyposażenia wnętrz jest oryginalne i w takim kształcie w jakim istniało w zamku na przełomie XIX i XX wieku lub we wcześniejszych epokach, przywrócono też pierwotne kolory i złocenia.

Wycieczka_do__Pszczyny_2

Panie Seniorki były pod ogromnym wrażeniem pomieszczeń - sypialni, buduaru i łazienki, należących niegdyś do apartamentu księżnej Daisy, są one jedynymi w zamku zachowanymi w stanie prawie nienaruszonym. Wyprawę zakończył spacer zabytkowym parkiem krajobrazowym w stylu angielskim. Wycieczkowicze wrócili zauroczeni niepowtarzalnym pięknem minionych czasów.

 

bip Oswiecim
©2018 Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu