Aktualności - Osoby Starsze

Z okazji obchodów Roku Kolbiańskiego, w związku z przypadająca 70-tą rocznicą męczeńskiej śmierci franciszkanina,WARSZTATY_PLASTYCZNE1 16 czerwca 2011 roku odbyły się w naszym ośrodku warsztaty plastyczne. Do współpracy zaprosiliśmy Miejskie Gimnazjum nr 2, Miejskie Gimnazjum nr 4 oraz Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu.

Pogoda w tym dniu dopisała więc zajęcia odbyły się na świeżym powietrzu w naszym ogrodzie. Uczestnicy warsztatów mieli do wykonania prace w technice akrylowej na przygotowanych wcześniej przez seniorów podobraziu malarskim. Koordynator zajęć pani Marta Babiuch wprowadziła nas w czas zadumy nad życiem Maksymiliana Marii Kolbe, który jest dla nas ciągle postacią niezwykle inspirującą.

 

WARSZTATY_PLASTYCZNE3

Po rozdaniu materiałów zarówno młodzież jak i seniorzy pilnie przystąpili do pracy.

Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego reprezentowali ks. Mateusz i uczeń Szymon oraz nasi seniorzy p. Romualda Graca ,p. Zofia Bromnik, p. Zofia Kaczor i p. Janina Pukownik.

Wszyscy uczestnicy warsztatów poprzez swoją pracę chcieli przedstawić zmierzenie się z przeszłością i przyszłością, z życiem w obozie i życiem we współczesnym świecie.

 

Seniorzy p. Stefan Stawowczyk , p. Zosia Stankiewicz i p. Emilia Wawro oraz młodzież z Miejskiego Gimnazjum nr 2 z pedagogiem szkolnym p. Jolą stworzyły pracę, w której przekazem była niezachwiana wiara i oddanie się Maksymiliana Kolbe pod opiekę Matki Bożej Niepokalanej podczas piekła obozowego życia.WARSZTATY_PLASTYCZNE2

Natomiast młodzież z Miejskiego Gimnazjum nr. 4 wraz z seniorami: p. Kaziem Ludwinkiem i p. Józefem Łakomym ukazała nam symbolicznie postać świętego Maksymiliana Kolbe, który miał odwagę miłować i oddał życie za drugiego człowieka.

Cel warsztatów, któremu towarzyszyło motto "tylko miłość jest twórcza" został zrealizowany. Pokoleniowa współpraca przebiegała w atmosferze pełnej skupienia, cierpliwości i wrażliwości.

 

 

 

bip Oswiecim
©2018 Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu