Aktualności - Osoby Starsze

SNIADANIE_WIELKANOCNE1Święta wielkanocne jest to czas zadumy, refleksji, indywidualnego przeżywania religijnych wydarzeń, ale też radości wśród grona rodziny i przyjaciół.

Jak co roku tradycyjnie w DDP zorganizowano śniadanie wielkanocne w dniu 20 kwietnia 2011r. Uroczystość tą zaszczycił swą osobą Pan Prezydent Janusz Marszałek, Radni i Dyrektorzy ośrodków współpracujących z naszą placówką oraz podopieczni z Sekcji Opieki nad Chorym w Domu.

 

 

 

 SNIADANIE_WIELKANOCNE2

Śniadanie wielkanocne rozpoczęto występem artystycznym grupy teatralnej "De-De-Pe" , które przedstawiało opowieść o trzech cedrach. Całość uświetniły zaproszone dziewczynki ze scholi przy kościele św. Maksymiliana, które pięknie zaśpiewały pieśń „Rozpięty na ramionach”. Po obejrzeniu występu mieliśmy przyjemność wysłuchać życzeń Pana Prezydenta oraz zaproszonych gości. Na ręce Pani Dyrektor Agaty Lorek Pan Prezydent złożył kosz wielkanocny, który jest symbolem wiosny oraz świątecznego czasu. Następnie ksiądz z parafii Świętego Maksymiliana odmówił modlitwę i poświęcił pokarmy.

Punktem kulminacyjnym naszego spotkania była konsumpcja wielkanocnych potraw. Na stołach nie mogło również zabraknąć zająców, baranów i wielkanocnych bab. Atmosfera była bardzo miła, rodzinna i sympatyczna.

bip Oswiecim
©2018 Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu