Aktualności - Osoby Starsze
POZOSTAW SWÓJ ŚLAD WYSTAWA 20101 lipca w Oświęcimskim Centrum Kultury wszyscy miłośnicy twórczości naszych Seniorów mieli okazję spotkać się na wernisażu otwierającym wystawę zatytułowaną "Pozostaw swój ślad".
Wystawa prezentuje prace powstałe podczas zajęć terapeutycznych, których autorami są osoby starsze. Zajęcia tego rodzaju pozwalają na oderwanie się od przykrych dla starszego wieku doznań i niejednokrotnie umożliwiają odnalezienie radości życia. Aktywność twórcza to taka dziedzina, którą może uprawiać każdy, bez względu na wiek i wykształcenie, czego najlepszym przykładem są nasi Seniorzy. Piękne jest to, kiedy w wieku sześćdziesięciu czy osiemdziesięciu lat, ma się jeszcze możliwość pójścia nowymi ścieżkami w swoim życiu.
W pracach naszych artystów można odkryć wiele walorów piękna pokazanych różnorodnymi technikami takimi jak malarstwo akrylowe, wiklina papierowa, prace wykonane szydełkiem i na drutach oraz mozaika ceramiczna i pergamano. Ponadto na uwagę zasługują dzieła krawieckie, dekoracyjne poduszki i tegoroczna nowość czyli barwne mandale.
Podczas trwania wernisażu zaprosiliśmy wszystkich obecnych do wzięcia udziału we wspólnym tworzeniu mandali, gdzie można było symbolicznie pozostawić swój ślad. Każdy bowiem nosi w sobie potrzebę utrwalania i przekazywania wielu przeżyć, zapisywania dziejów swego życia, pozostawienia "swego śladu". POZOSTAW SWÓJ ŚLAD- WYSTAWA 2010
Tegoroczna wystawa jest w części poświęcona pamięci Witolda Pileckiego. Ta bohaterska postać, skazana była przez długie lata na zapomnienie. W ramach obchodów roku poświęconego pamięci rotmistrza w miesiącu maju odbyły się warsztaty plastyczne seniorów z młodzieżą i na wystawie prezentowane są prace powstałe podczas tego niecodziennego spotkania.
Nasz wernisaż zaszczyciło swoją obecnością wielu gości między innymi przedstawiciele władz miejskich na czele z Panem Piotrem Kućką Przewodniczącym Rady Miasta.

Nasz wernisaż można uznać za interesujące wydarzenie kulturalne, które było okazją do spotkania się przyjaciół i znajomych artystów z De-De-Pe oraz osób interesujących się sztuką.
bip Oswiecim
©2018 Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu