Aktualności - Osoby Starsze

Nie daj się Seniorze- Komenda PolicjiW ramach kampanii profilaktyczno-edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa oświęcimskich seniorów 7 kwietnia odbyło się spotkanie z P. Małgorzatą Jurecką z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Nie daj się Seniorze- Komenda PolicjiSeniorzy słuchali z zainteresowaniem skierowanej specjalnie do nich prelekcji edukacyjno – profilaktycznej. Podczas spotkania mieli okazję dowiedzieć się :

- jak zmniejszyć ryzyko zostania ofiarą przestępstwa- jakie są zagrożenia, na które najczęściej mogą być narażone osoby starsze oraz jak im zapobiec,

- jakie są metody działania przestępców oraz jak można postępować i reagować w sytuacjach niebezpiecznych, 


- co należy wiedzieć o bezpieczeństwie ruchu drogowego, w szczególności pieszych jego uczestników.

Nie daj się Seniorze- Komenda PolicjiOsoby starsze podczas spotkania uświadomiły sobie, że muszą być czujne wobec czyhających zagrożeń związanych z przestępczością, patologią oraz bezpieczeństwem na drodze. Istotną rzeczą jaką wyniosły ze spotkania jest wiedza o sposobach radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Ponadto prowadząca zachęciła wszystkich do reagowania oraz powiadamiania Policji o każdej sytuacji, która budzi u nich podejrzenia.

Spotkanie zakończyło się ożywioną dyskusją oraz pytaniami do naszego sympatycznego gościa.

bip Oswiecim
©2018 Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu