Aktualności - Osoby Starsze
Dzień Babci i Dzaidka 2009Święto babci i dziadka,
 to okazja niezwykle rzadka.
Kiedy ono zaświta,
każdy życzeniami kochanych dziadków wita!


21 stycznia 2009r.  tradycyjnie świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka, a jest to ważne wydarzenie dla Seniorów z naszego domu, bo wszyscy, którzy tu przychodzą mają prawo obchodzić ten wyjątkowy dzień. 
Z okazji święta odwiedził nas Zespół „Tęcza”Dzień Babci i Dzaidka 2009 z Brzeszcz. Artyści specjalnie dla naszych domowników zaprezentowali przedstawienie. Piosenki „z tamtych lat” oraz skecze wprowadziły seniorów w wesoły nastrój, na ich twarzach zagościł uśmiech oraz zachwyt.

Dzień Babci i Dzaidka 2009Równie miłą niespodzianką w czasie uroczystości były odwiedziny „przyszywanych” prawnuczków z sąsiedztwa, czyli dzieciaczków z Sekcji MD. Maluchy deklamowały wzruszające wierszyki, a ich wykonanie zostało nagrodzone gromkimi brawami oraz smacznymi cukierkami. Dzieci wręczyły dziaduniom i babuniom “prawie” własnoręcznie wykonane laurki. Po wizycie  milusińscy goście pełni wrażeń poszli do siebie na piętro, a nasi Seniorzy bawili się dalej wspólnie z członkami Zespołu „Tęcza”. Dzień Babci i Dzaidka 2009Tym razem gospodarze zaprosili artystów do wspólnego śpiewu oraz zabawy w „Mix taneczny”.
Po wspólnych pląsach na parkiecie nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Wszystkim bardzo smakowała pyszna „karpatka” oraz „wesołe deserki” - galaretki z uśmiechami i serduszkami z bitej śmietanki.Dzień Babci i Dzaidka 2009 Smakołyki przygotowane były specjalnie na tą okazję przez nasze babcie w ramach zajęć terapii kulinarnej.


Babunie i Dziadunie - z okazji  Waszego Święta
życzymy wszystkiego naj naj naj...
bip Oswiecim
©2018 Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu