Aktualności - Osoby Starsze
Aktualności - Osoby Starsze

Czytaj więcej...Wszystko co żyje wodę pije! - w myśl tej zasady skupiliśmy się na potrzebie, a nawetCzytaj więcej... konieczności nawadniania się. Zwracaliśmy uwagę na korzyści płynące z regularnego picia wody, rozmawialiśmy o tym, czego należy przestrzegać, żeby nawodnienie było właściwe. Ponadto, wymieniliśmy się swoimi doświadczeniami związanymi z gospodarnym używaniem wody i zapoznaliśmy się z pracą, jaką wykonują pracownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Podczas zajęć z terapii kulinarnej seniorzy przyrządzili "piekielne spaghetti", a ogień w ustach ugasili wypijając dużą ilość wody:-)

 

Fotorelacja z wodnego tygodnia http://www.ddposwiecim.pl/galeria/category/55-bez-wody-ani-rusz.html

Czytaj więcej...Zielone zakątki, liczne ławeczki, zaciszne miejsca i cudowna roślinność - to wszystko Czytaj więcej...mogliśmy podziwiać w ogrodach Kapias. W środę, właśnie tam wybraliśmy się na wycieczkę. W tak pięknej scenerii wypiliśmy pyszną kawę i zjedliśmy ciastko a potem rozpoczęliśmy zwiedzanie. Niektórzy wybrali widokowe tarasy i ogród "ciszy", pozostali zaś spacerowali po ogrodach "skandynawskich", "wiejskich", "romantycznych". W drodze powrotnej na ustach gościł uśmiech a w sercach rozkwitało lato. Jesteśmy pewni, że wkrótce tam powrócimy:-)

Fotorelacja z naszej wycieczki http://www.ddposwiecim.pl/galeria/category/54-ogrody-kapias.html

Czytaj więcej...Słoneczne, kolorowe, kwieciste lato zawitało do DDP. Tydzień rozpoczęliśmyCzytaj więcej... od sprawdzenia prognoz pogody na nasze wakacyjne miesiące. We wtorek wszystkich pochłonęło robienie kolorowych wianków i plakatów, którymi chcieliśmy przyciągnąć słońce i „Panią Lato”. Nasze panie seniorki barwnie ubrane w wianki i ozdobione pięknymi uśmiechami, panowie seniorzy z wesołymi transparentami - " Nic, że żar się z nieba leje, senior pije i się śmieje, bo najlepszy dla ochłody łyczek zimnej wody ! :) Czytaj więcej...Udało się, bo 21 czerwca był wręcz upalny – zawitało do nas prawdziwe lato:)

Końcem tygodnia podglądaliśmy za pomocą kamerek internetowych, co słychać nad morzem i w górach,Czytaj więcej... oddając się wakacyjnej atmosferze, bowiem przed nami cudowna perspektywa wakacyjnego luzu;)

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Słońce, plaża, flamenco, corrida...wszytko to, to znak rozpoznawczy Hiszpanii. I to onaCzytaj więcej... królowała tematycznie w minionym tygodniu. Poznaliśmy ten piękny kraj podczas multimedialnych podróży, ogląądania albumów oraz wspomnień tych, którzy odwiedzili ten piękny kraj. Nie zabrakło strojów hiszpańskich, kwiatów we włosach i tradycyjnego „OLE”! Podsumowaniem tygodnia był taniec do muzyki hiszpańskiej w wykonaniu zespołuCzytaj więcej... terapeutyczno- opiekuńczego:)

Czytaj więcej...Nie zapomnieliśmy również o XXI Mistrzostwach świata w piłce nożnej w Rosji. Z tego tytułu odbył się więc międzypokoleniowy mecz otwarcia seniorzy – żłobkowicze. Teraz wszyscy będziemy dopingować naszą drużynę narodową, oczekując na mecz finałowy naszych piłkarzy.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W DeDePe wszyscy gotowi na Mistrzostwa Świata.
Oficjalnie rozpoczęliśmy dziś rozgrywki.
Była międzypokoleniowa rozgrzewka i mecz otwarcia: Seniorzy/ Maluchy
W strefie kibica nie zabrakło przekąsek i powtórek najlepszych goli strzelonych przez polskich zawodników.
Najważniejszy był jednak doping - oczywiście dla naszej drużyny narodowej, której będziemy gorąco kibicować przez cały mundial!

bip Oswiecim
©2018 Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu